Чай

Чашечку чаю добре випити в дощову погоду – для настрою, і вранці – щоб відчути прилив бадьорості, і просто так – для задоволення, і зимовим вечором – щоб помріяти про літо, і зустрівши старого товариша – для приємної бесіди і світлих спогадів…

Справжній чай – це дивовижний напій, який вміє поєднувати те , що не поєднується: тілу він дає силу і бадьорість, а душі – спокій і насолоду. Однак, щоб відчути всю красу і багатство чайного смаку, кольору і аромату, цього потрібно вчитися, як треба вчитися розуміти мистецтво і все прекрасне в житті. І перед Вами відкриється чарівний світ чаю, Ви зумієте розрізнити все багатство його кольорової палітри – від густого, глибокого, як темний бурштин, або яскравого і чистого жовто-гарячого, як промінь сонця, до майже білого і прозорого. І тоді чай принесе вам те, за що йогог так цінували і любили колись – здоров'я, спокій і насолоду.

До Вашого столу Чарівний ліхтар пропонує чаї найвищої якості, різноманітні за походженням і приготуванням:
  • це чорні чаї (чисті без домішок, ароматизовані натуральними оліями, з домішками сушених квітів і фруктів…)
  • зелені чаї (моно-сорти без домішок, ароматизовані, суміші зелених та білих чаїв, з додаванням кусочків фруктів, ягід та квітів…),
  • білі чаї – це найвищої якості чаї з тендітних, ще не відкритих перших листочків чаю, вкритих сріблясто-білими ворсинками… Напій, приготований з них має вишуканий смак і дивовижний тонкий аромат.
  • трав'яні чаї (виготовлені виключно з сушених трав та квітів, або з додачею шматочків сушених фруктів і ягід)
  • фруктові чаї (суміші сухих фруктів і ягід без додавання чайного листка) – ці чаї здивують Вас несподіваністю смаків та ароматів, нагадають про Ваші подорожі лісами і луками та чудові миті літнього відпочинку.
Особливо хочемо звернути Вашу увагу на чаї, зв'язані вручну у чайні композиції. Замовивши такий чай Ви отримуєте крім насолоди смаку і аромату ще й насолоду естетичну – від споглядання того, як на Ваших очах розкривається пуп'янок і у вашому чайнику перетворюється на дивовижну квітку.

Завітайте до Чарівного ліхтаря та скоштуйте:
  • Чай «Кастерд» - вершками та яєчним жовтком.
  • Чай «Лате» - чай з морозивом.
  • Чай по-арабськи – з кавою
  • Грог – з алкоголем і приправами
  • Чай «Карпатський» - з карпатських трав…

Легенди винайдення чаю.

Чай віддавна вважають цілющим напоєм. Навіть винайдення чаю пов'язують з його лікувальними властивостями. Легенда оповідає, що вперше заварив чай китайський імператор Шен Нунга, який з гігієнічних міркувань пив лише кип»ячену воду. Одного разу Шен Нунг відпочивав під деревом дикого чаю. Легкий вітер поворушив гілками і кілька листків впало у воду, яку собі кип’ятив імператор. Напій який він спробував, в результаті випадковості, видався йому оздоровчим і підкріплюючим. Перша ж офіційна згадка про чайну рослину з’явилась лише в III столітті до н.е., коли відомий китайський лікар рекомендував його, як засіб підсилення концентрації і швидкості.

У Китаї досі ставляться до чаю з особливою шанобливістю, а китайську церемонію вважають особливим мистецтвом. Українці поціновують чай за його тонізуючі властивості, прекрасний аромат та тонкий смак, а ще особливу атмосферу затишку, яка супроводжує чаювання.
PolskiEnglish
Веб дизайн Львів